YEMEK TARİFLERİ

Nawras Kalitesi ile Doğadan Sofranıza Taze Ürünler Sunuyoruz.
example4

BASMATİ PİRİNÇ PİLAVI

Malzemeler (6-8 Kişilik)

  • 2 su bardağı Nawras Basmati Pirinç
  • 2 çorba kaşığı Nawras Margarin
  • 1 çorba kaşığı Nawras zeytinyağı
  • Nawras Tuz

Yapılışı

2 su bardağı Nawras Basmati pirincini ılık su ile yıkıyoruz. Nawras Basmati pirinci fazla nişasta içermediği için suda bekletmeye gerek kalmadan tane tane bir pilav yapabilirsiniz. Pirinç türüne göre fazla su çekebiliyor bu nedenle aynı tür pirinci kullanırsanız sürpriz sonuçlarla karşılaşmayacaksınız.

Pilav tenceresine 2 çorba kaşığı Nawras Margarin ve 1 çorba kaşığı Nawras zeytinyağı koyup ısıtıyoruz. Üzerine yıkadığımız Nawras Basmati pirinçleri ekleyip bir kaç dakika kavuruyoruz. Pirinçler kavrulduktan sonra pirinçlerin üzerini 1 parmak geçecek kadar su ekliyoruz. Eğer bardak ile ölçeceksiniz 1 su bardağı pirince bir buçuk su bardağı sıcak su ekleyebilirsiniz. Üzerine damak zevkimize göre Nawras tuz ekleyip karıştırıyoruz. Tencerenin kapağını kapatıp önce yüksek, kaynadıktan sonra kısık ateşte suyunu çekene dek pişiriyoruz. Pilav suyunu çektiğinde pirinçler biraz diri ise kapağı kapalı olarak 15 dakika dinlendiriyoruz. Eğer pirinçler yumuşaksa tencerenin kapağı açık olarak dinlendiriyoruz. Hem lezzetli hem de tane tane Basmati pirinç pilavımız servise hazırdır.

Afiyet Olsun

Markalarımız


Nawras Group bünyesinde bulunan ve her biri ayrı bir önem ve kalite taşıyan markalarımız, siz değerli tüketicilerimiz için en doğal ürünleri sunmaktadır.

Nawras Group
Ajm Gıda
Khosh Bakliyat
Yousef Bakliyat
Ajmal Bakliyat
Ramos Bakliyat

Sertifikalarımız


Türkak 9001
Türkak 22000
Türkak Çevre Yönetimi
Türkak OHSAS